Close

SANAL POS NEDİR VE ELEKTRONİK TİCARETTEKİ FAYDASI

SANAL POS NEDİR?

Günümüzde çoğu geleneksel marka ve işletme, İnternet üzerinde çevrimiçi sürümüne sahiptir. Bu, ürünlerini satın alabileceğiniz bir ağ deposudur. Online satın almak oldukça yaygın bir uygulama haline geldi. Tüketici profilindeki değişiklik, gittikçe daha fazla şirketin ürünlerini çevrimiçi olarak sunma gereği duyduğu anlamına geliyor.

sanal pos nedir
sanal pos nedir

Elektronik ticaret, başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi gereken bir dizi araç gerektiren bir alım satım yöntemidir. Bu araçlardan biri sanal POS veya Satış Noktası Terminali’dir. Bu terminaller, mağazaların bir ürünü kredi kartı veya bankamatik kartıyla çevrimiçi satın almalarını sağlayan çevrimiçi bir ödeme sistemi sunar.

Bir e-ticarette kullanılacak başka ödeme şekilleri olduğu doğrudur . Örneğin, Paytr, iyzico tavsiye ettiğimiz ortak ödeme platformlarından bir kaçı. 

ÇEVRİMİÇİ ÖDEME YÖNTEMİ OLARAK SANAL POS’UN AVANTAJLARI

Çoğu tüketici, bir kredi kartı veya banka kartıyla ödemenin ne olduğunu bilir. Bununla birlikte, herkes ödeme yapmanız için bağlı bir e-posta hesabınızın olması gereken sistemleri vb. Bilmiyor. Bunun gibi şeyler sanal POS’u diğer ödeme araçlarından farklı kılar, çünkü:

  • Çok güvenli bir ödeme yöntemidir. Tüm ödeme süreci çevrimiçidir ve yürütmek için belirli bir yazılıma ihtiyaç duymadığınızdan, müşterinizin verileri üçüncü taraflarca görüntülenemez veya kopyalanamaz. Yani, tüketici ve bankası arasında doğrudan bir yönetimdir.
  • Hızlı ve verimli bir ödeme sistemidir. Masraf anında alınır, bu nedenle temerrüde düşme riski çok daha düşüktür.

Sanal POS’un diğer araçların yanı sıra sahip olduğu tek dezavantajı, satın alımların yanı sıra sizden bir komisyon talep etmeleridir.

SANAL POS ALMAK VE YAPILANDIRMASI

Çevrimiçi mağazanızda ödeme yapabilmek için sanal bir POS talep etmek istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey bir banka hesabı açmaktır. Bu, müşterilerinizin ödemelerinin geleceği yer olacaktır. Oradan işinizin getirdiği geliri kontrol edebilirsiniz.

Hesabınıza sahip olduğunuz banka, e-ticaretiniz için size sanal bir POS sağlamaktan sorumlu olacaktır . Birine karar vermeden önce farklı bankalar ile konuşun. Hepsi aynı ücretlere ve bakım masraflarına sahip değildir. 

Sanal POS’unuzu nasıl yapılandırabilirsiniz? Gerçek şu ki, oldukça basit. Banka size onay verdikten sonra, sanal POS’unuza girmeniz gereken bazı bilgileri size sağlayacaktır. Çevrimiçi mağazanızın yönetim paneline girin ve bu bilgileri girin. Ardından, müşterilerinizin çevrimiçi mağazanızda ödeme yapması için ödeme yöntemlerini ve kabul etmek istediğiniz kartları seçin. Sanal POS’unuzu etkinleştirmeden önce, sistemin mükemmel çalışmasını sağlamak için birkaç doğrulama testi gerçekleştirmenizi öneririz. Aracın kendisi bu adımı hayali verilerle gerçekleştirme olanağını sunacaktır.

SONUÇ

Sanal pos, çevrimiçi mağazanızdaki müşterilerinize ödeme yapabileceğiniz güvenli bir araçtır. İsteğiniz oldukça basittir ve ödemeleri kredi kartı veya bankamatik kartıyla tercih eden çok sayıda tüketiciyi karşılamanıza izin verir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir