Close

GOOGLE REKLAMLARI NEDİR? GOOGLE ADS NEDİR?

Eskiden Google Adwords olarak bilinen Google Ads, Google tarafından sunulan ve farklı arama sitelerinde olduğu gibi, hem arama ağında hem de Görüntülü Reklam Ağı’na ve Google Ortaklarına ait sitelerde reklam vermemize olanak sağlayan bir araç setidir.

google reklamları nedir?
google reklamları nedir?

 

Google Ads ile , reklamınızın hangi sırayla veya hangi yerde veya anda görüneceğini belirten bir teklif sistemi aracılığıyla farklı biçimlerde metin, resim veya video reklamlar oluşturabilir ve yayınlayabiliriz .

Ayrıca, daha önce belirlediğiniz parametreleri, reklamın arama ile alaka düzeyini ve arama motorundaki konumunu belirlemek için reklamın kalitesi de hesaba katılacaktır. Bu, Google ağında çok geniş ve özel bir kitleye ulaşmanın mümkün olduğu ayrıcalıklı pozisyonlar edinmemizi sağlar. 

Google Reklamları verilerinizin ve araçlarınızın sürekli yenilenmesi ve güncellenmesi sayesinde, reklamlarınızı iyileştirir ve her bir formattaki kampanyalarınızın performansını artırırız . 

GOOGLE REKLAMLARI TARAFINDAN SUNULAN AVANTAJLAR

Google Reklamları üzerinden reklam vermek, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi Internet’te tanıtmanın en etkili yollarından biridir, çünkü bize birçok avantaj sunar:

  • Kitlenin doğru bölümlenmesi.
  • Yüksek ulaşım.
  • Sonuçların detaylı izlenmesi.
  • Diğer stratejilerle birleştirme.
  • Büyük kapsama alanı
  • Ölçülebilir Sonuçlar
  • Hız

Bununla, kullanıcıların reklamverenlerin web sitesinde etkinlik ve davranışlarını detaylı bir şekilde takip edebilmenin yanı sıra, zayıf noktaları tanıma ve üzerinde çalışmayı ve stratejileri daha iyi çözümler uygulayarak başarılı bir şekilde optimize etmeyi mümkün kılan daha etkili kampanyalar yürütmeyi başarabiliriz. 

GOOGLE REKLAMLARI – REKLAM TÜRLERİ

Google Reklamları ile farklı biçimlerde, işinize, hedeflerinize ve stratejilerinize uyum sağlamak için çeşitli reklam türleri yapabiliriz. Bu reklam biçimleri arasında aşağıdakilere sahibiz:

 

Metin Reklamı (arama ağı)

Kullandığınız arama terimleriyle ilgili olarak, aradığınızı sunan, kullanıcının dikkatini çekmek isteyen reklamlar. Reklamın etkili olabilmesi için, reklamınızın gösterilmesini istediğiniz kelimelerin karmaşık bir anahtar kelime teklif sistemi aracılığıyla Google arama sonuçlarının en üst sıralarına yerleştirilmesi gerekir. 

Resim Reklamlar ( görüntülü )

Bu tür bir reklamlar çok görsel ve çarpıcıdır. Yaratıcılık ve özgünlüğün çok önemli olduğu imaj, GIF veya zengin medya formatlarına sahip afişler ağırlıklı olarak kullanılır . Bu, markanıza tüm görünürlükleri sunarak, tüm biçimlerden en iyi şekilde faydalanmamızı ve milyonlarca web sitesi ve reklamının yayınlanacağı Google Görüntülü Reklam Ağı’nı kullanmamızı sağlar. 

Video Reklamlar

Neredeyse tüm reklamverenler için çok uygundurlar. Ayrıca, çevrimiçi video görüntüleme rakamları her yıl artmaktadır. Ayrıca, bu tür reklamlara daha açık olan kullanıcılarla daha yüksek bir etkileşim düzeyine sahiptir.

Video reklamlar çok yaratıcı olmamızı, izleyicilerimizle bağlantı kurabilmemizi ve güven oluşturmamızı sağlar. Son yıllarda video prodüksiyon maliyetleri düştü, bu bir video reklam oluşturmayı daha erişilebilir ve kârlı hale getirdi. Ek olarak, video reklamlar, kullanıcıdan çok fazla ilgi gördüklerinden, hemen hemen her kampanya türüyle mükemmel bir şekilde uyumludur. Bu, markanızın imajını geliştirmenize izin verir.

Alışveriş Reklamları

Bunlar, Google Alışveriş’te yapılan ve diğer reklam türlerinden farklı olarak, bu ürünün görüntüsünü içererek reklamı kullanıcıya daha görsel ve çekici kılan reklamlardır. Ek olarak, fiyatı, markası, özellikleri ve bunların açıklamalarını da içerir. Bir bakışta kullanıcının tüm gerekli ürün bilgilerini bilmesini sağlayın. Bu şekilde kullanıcının karar verme sürecini kolaylaştırmasına yardımcı oluruz. 

Alışveriş reklamları, aradığınız ürünle ilgilenen potansiyel müşterilere yönelik olduğu için web sitenize gelen trafiği artırmaya yardımcı olur. Diğer reklamlara kıyasla daha yüksek bir dönüşüm oranına sahiptir ve Adwords’deki reklamlarla da tamamlanabilir, böylece ürününüz hem arama motorunda hem de alışverişde aynı anda görünebilir ve dönüşüm olasılıklarını artırabilir.

Tüm bunlar için, Alışveriş reklamları, ürünlerini çevrimiçi olarak tanıtmak isteyen hemen hemen tüm şirketler için çok uygundur , çünkü büyük bir varlığı ve kapsamı vardır.

Uyarlanabilir Görüntülü Reklamlar 

Bu reklamlar yalnızca metin olabilir veya farklı reklam alanlarına uyarlanma avantajına sahip olmalarını sağlayarak, kampanyanızın kalitesini veya bilgisini kaybetmeden genişleterek görüntüler içerebilir. Bu şekilde, reklamları Google Görüntülü Reklam Ağı’nın sahip olduğu farklı reklam alanlarında göstermenin en uygun yolunu bulmak için bir makine öğrenme modeline dayandığından ve aynı zamanda mükemmel bir kapsama aldığından, reklamları optimize etmiş olacaksınız. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir