Close

GOOGLE ADWORDS HAKKINDA SIKÇA SORULAN 5 SORU

Dijital pazarlama ortamı hızla değişiyor ve sadece ayak uydurmak için değil, eğrinin önünde kalmak da önemli! Strateji ve analizden içerik ve ücretli reklamcılığa kadar her biri son yıllarda kendine özgü bir dizi değişiklik gördü!

Bu yazıda, genellikle google AdWords ile ilgili olanlar olmak üzere, genellikle Arama Motoru Pazarlaması (SEM) olarak adlandırılan Ücretli Arama ile ilgili soruları ele almak istedik. On yıldan fazla bir süredir müşterilerle birlikte çalışıyoruz ve AdWords’ün değiştiğini ve çeşitli şekillerde değiştiğini gördük.

Aşağıda, aldığımız en sık sorulan AdWords ile ilgili sorular ve aradığınız güncel cevaplar listelenmiştir.

Google AdWords için ne kadar bütçeye ihtiyacım var?

Portakal Dijital Çözümler (izmir google bir Portakal Dijital Çözümler markasıdır) olarak, bir müşterinin iş hedeflerine girdikten ve anahtar kelimeler, hedef kitleler ve müşterinin ürün veya hizmeti hakkında derinlemesine araştırma yaptıktan sonra önerilen google AdWords bütçelerini belirleriz. Bu analizden sonra, müşterinin temel stratejisine ve iş hedeflerine uygun bir bütçe önerisi sunuyoruz.

Bilinmesi Gerekenler: AdWords’ün en iyi yanı, işletmelerin günlük bir bütçe seçmesidir ve harcamaları ne zaman ya da sonlandırmak isteyip istemediklerine karar verebilmeleridir.

Reklamlarımın Google’da 1. sırada olmasını nasıl sağlayabilirim?

google ads
google ads

Ne yazık ki, hiçbir kurum veya danışman hiçbir zaman bir 1. sırayı garanti edemez. Bunun nedeni, sıralamaların yükselip alçalmasına neden olan kontrol edilemeyen birçok dış faktör olmasıdır. Bazı faktörler şunları içerir:

  • Mevsimsellik
  • AdWords’te rakipler
  • Google algoritması güncellemeleri
  • Kalite puanı

En iyi AdWords uzmanları, müşterilerini zirvede tutmak için stratejileri değiştirmeye veya yönlendirmeye her zaman hazırdır. Bu, kampanyaları izleme söz konusu olduğunda sürekli anahtar kelimeler anlamına gelir – anahtar kelimeleri değiştiriyoruz, yeni reklam grupları oluşturuyoruz veya daha fazlası. Google’ın algoritma güncellemelerini anlayan, sürekli değişen bir dijital ortama tepki veren bir ekibe sahip olmak ve sorun gidermeye derinden dalmak, reklamınızın arama motorlarındaki sırasını yükseltmeye yardımcı olacaktır.

Sadece nitelikli müşteri adayları istiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim?

En nitelikli potansiyel satışlarda hangi reklamların, teklif stratejilerinin, açılış sayfalarının veya anahtar kelimelerin getirildiğini öğrenmek için sürekli olarak A / B testleri yapıyoruz.

Bu neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını keşfetmenin en verimli ve uygun maliyetli yoludur. Fikir basit, iki farklı reklam al, onları aynı izleyiciye göster ve hangisinin daha iyi performans gösterdiğini gör.

A / B testindeki veriler hem Google AdWords’de hem de Google Analytics’te gösterilmektedir. Elde edilen verilere ilişkin analizimiz, müşterilerimiz için en nitelikli müşterileri yakalamak için bir sonraki optimizasyon adımlarını belirlememize yardım eder.

Test etmeyi neden seviyoruz: A / B testi, hedef kitleniz, mesajlaşma ve satış döngüsünüzle ilgili bilgileri keşfetmenin en hızlı yoludur.

Google’da üst sıralara çıkmak için SEO mu yoksa google Adwords mü?

Bu zor bir soru, ancak cevap sonuçları görmek için ne kadar hızlı olmanız gerektiğine ve bu sonuçların ne olmasını istediğinize bağlı.

Amacınız web sitenizin güvenilirliğini ve alaka düzeyini arttırmak ve yeni müşterilere ulaşmak için çevrimiçi varlığınızı organik olarak genişletmekse, SEO seçeneğini seçin.

Amacınız hemen web sitenize gelen trafiği artırmaksa, AdWords’ü seçin.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), web sitenizin arama sonuçlarında organik sıralamasını geliştirmek için kullanılan genel bir stratejidir. Bu, “sayfa teknik SEO” ile ve gelen pazarlama olarak da bilinen potansiyel müşteriler için alakalı içerik yazılarak yapılabilir. Planlanmış, anahtar kelime bakımından zengin içerik, görsel varlıklar ve daha fazlasını oluşturarak, Google’ın “botları” web siteniz hakkında “daha ​​fazla bilgi” sağlayacaktır. Siteyi tarayacak, her sayfayı not alacak, dizine ekleyecek ve bilgi arayanlara alakalı sonuçlar sunacaklardır.

SEO sonuçları görmek için zaman, deneyim, araştırma, bilgi ve güçlü bir ekip gerekir. İşletmenizin birçok rakibi varsa, SEO ile 1 numara sıralaması zor bir hedef olabilir .

AdWords, web sitenizin trafiğini hemen artırır, çünkü reklamlarınızın Google arama motorlarında görünmesi için ödeme yaparsınız. AdWords’ün harika yanı, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi aktif olarak arayan yeni insanlara tanıtmasıdır . Bu strateji, web siteniz Google arama sonuçlarının ilk sayfasında görünmüyorsa önerilir. Google AdWords, milyonlarca işletmenin yeni müşterilere ulaşmasına ve marka bilincini, trafiği ve satışları veya potansiyel müşterileri artırmasına yardımcı olur.

Kısacası SEO, daha yavaş sonuçlarla uzun vadeli bir stratejidir. AdWords, işletmelerin birkaç saat içinde Google’ın ilk sayfasında görünmesini sağlayabilir.

İpucu: Sık sık, Facebook, LinkedIn, Instagram veya Pinterest gibi AdWords’ü tamamlamak için diğer ücretli arama platformlarını öneriyoruz.

Verileri görmek ve AdWords’te hedeflere ulaşmak ne kadar sürer?

Bir AdWords hesabı yayınlanır yayınlanmaz, veriler (tıklamalar, tıklama başına maliyet ve gösterimler gibi) birkaç saat içinde toplanmaya başlayabilir. Ancak, AdWords hesaplarında optimizasyon yapmak için kalıpları ve eğilimleri analiz etmek için yeterli istatistiksel olarak anlamlı veri toplamak zaman alır. AdWords’te işletme hedeflerine ulaşmak birkaç gün ile on iki ay arasında değişebilir. Bir AdWords hesabı yayınlandığında, İzmir Google ekibimiz performansı yakından izler ve ölçümleri iyileştirmek için küçük değişiklikler yapar.

Gözümüzün üzerinde durduğumuz birkaç şey:

  1. Reklamları tetikleyen aramalar
  2. Reklam tıklamalarının sayısı
  3. Reklam sıralaması
  4. Bütçe harcama kalıpları
  5. Dönüşüm sayısı
  6. Dönüşümlerin günü ve zamanı

Bilinmesi Gerekenler: Performansı ölçmek, hesaplamak ve karşılaştırmak için Google AdWords, Google Analytics ve diğer dijital platformları kullanıyoruz.

Bunlar geçmişte cevapladığımız birkaç soru olsa da, dijital pazarlama geliştikçe değişmeye devam ediyorlar. Google AdWords, yeni özellikler eklemeye, arayüzlerinde değişiklikler yapmaya ve yeni ürünler ve güncellemeler sunmaya devam ediyor. Sorulacak yeni sorular ve tabii ki öğrenecekler vardır.

Sorunuzu görmüyor musunuz? Bugün bizimle temasa geçin ya da hemen sayfanın sağ altında bulunan canlı destek penceremizden yardım alın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir